Szkółki & Sady Sękowscy

Drzewka do intensywnych sadów nowoczesnych, sadów tradycyjnych i ekologicznych.

Nie prowadzimy sprzedaży detalicznej i wysyłkowej!

O szkółce:

DAWNIEJ…

Początki naszej działalności szkółkarsko-sadowniczej mają korzenie w pracy, wysiłku i zamiłowaniach przeszłych pokoleń.

W rodzinnym majątku w okolicy Czerska w Borach Tucholskich pasło się bydło na śródleśnych łąkach, a w ogrodach Nasi Pradziadowie Michał i jego syn Jakub sadzili drzewa owocowe. Ogrodnicze pasje udzieliły się następnym pokoleniom - Franciszek, syn Jakuba, radca poznańskiego przedwojennego Urzędu Wojewódzkiego cały swój wolny czas poświęcał ogrodnictwu w podpoznańskim Jerzykowie. Spod Jego ręki wyszła Siewka Jerzykowska - jedna z ciekawszych odmian brzoskwiń.

Synowie Franciszka - Bolesław i Władysław otwarli nowy rozdział tej ogrodniczej sagi.

Pierwszy - Bolesław rozmiłowany w naukach przyrodniczych, profesor i wykładowca poznańskiej Akademii Rolniczej wychował całe rzesze szkółkarzy, sadowników, leśników.

Jego charyzmatyczna, barwna osobowość jest dziś ciągle żywa wśród wszystkich, którym dane było zetknąć się z tym niezwykłym człowiekiem, a Jego wspaniałe książki i podręczniki długo będą zadziwiać swoją precyzją i pasją.

Drugi syn, Władysław zbudował podwaliny pod nasze dzisiejsze gospodarstwo. Przeżycia wojenne i przeciwności losu uczyniły Go człowiekiem żelaznej woli i wielkiego charakteru. Ten skromny, zakochany w roślinach, niezwykle pracowity człowiek swoim wieloletnim wysiłkiem dał do ręki swemu synowi Grzegorzowi wszystkie narzędzia do rozwinięcia nowoczesnej produkcji.

DZISIAJ…

 

Współczesny kształt zakładu ogrodniczego SZKÓŁKI & SADY SĘKOWSCY to efekt 30-letniego wysiłku Grzegorza i Elżbiety Sękowskich- aktualnych właścicieli. Nie była to łatwa droga, z pozycji małego producenta wejść do grona 10-u największych szkółek sadowniczych w Polsce. Taką pozycję udało się zdobyć dzięki naszej filozofii prowadzenia szkółki. Mamy ogromną ofertę odmianowo- podkładkową; ponad 300 pozycji w sprzedaży. Mamy w Polsce najszerszą i najciekawszą odmianowo ofertę odmian grusz, czereśni i śliw. Mamy kilkanaście licencji na wyłączność, nowych i obiecujących odmian. Posadziliśmy rozległą kolekcję roślin sadowniczych, w której Klient może obserwować owocowanie i inne cechy nieomal wszystkich odmian, jakie produkujemy. Specjalną ofertę kierujemy do właścicieli sadów ekologicznych i przemysłowych- są to odmiany odporne na choroby i mróz. Podejmujemy także bezprofitowe działania mające na celu ocalenie  bogactwa starych, historycznych odmian jabłoni- aktualnie w naszej bazie genowej jest ok. 450 takich odmian.

Nie mówimy, że nasze drzewka są najlepsze ze wszystkich, że są największe czy też najtańsze. Zachowujemy pełen respekt i szacunek dla innych firm naszej branży.

Jesteśmy wdzięczni naszym wszystkim Klientom za to, że kupują u nas drzewka i dokładamy wszelkich starań żeby osiągnęli sukces. Właściciel firmy poczytuje sobie za zaszczyt możliwość spotykania się i rozmowy z naszymi Klientami- ich uwagi i doświadczenie zawodowe są dla nas najważniejszym drogowskazem.

Zapraszamy serdecznie do współpracy.

W imieniu Firmy
Grzegorz Sękowski

Podpis png

Kontakt:

Szkółki & Sady Sękowscy

Grzegorz Sękowski

Odbiór drzewek
Zakład produkcyjny
Tarnowo 3A
62-025 Kostrzyn wlkp.

Adres korespondencyjny
Szkółki & Sady Sękowscy
Grzegorz Sękowski
ul. Krótka 24
62-007 Biskupice 

Tel.: 606 651 640
(061) 8 178 402

Fax: (061) 8 178 402
Wystawiamy faktury VAT,
dokumenty dostawcy CAC,
paszporty,
wypisy ze Świadectwa Kwalifikacji oraz
oferty i wszelkie dokumenty związane z obsługą unijnych programów pomocowych.